KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12455513
nr 1245 5513
Kai Federspiel
(1903-1981), Sverige
Oljemålning, Kustmotiv. Signerad, daterad 1957. Olja på pannå, 32x40 cm
Kai Federspiel, dansk-svensk tecknare och målare född 1903, död 1981 .
Utrop:
300 kr
måndag 1 april 2019
kl 19:05:08
Kai Federspiel
Läs mer om Kai Federspiel